Terminale płatnicze - integracja z urzadzeniami fiskalnymi

Od 2022 roku przy każdej kasie lub drukarce fiskalnej jest obowiązkowy terminal płatniczy.

skrót

Oferowane usługi na terminalach

Płatność kartą

Płatności kartą (Visa, MasterCard, Maestro, Diners Club, Discover, UnionPay, JCB oraz American Express) są realizowane dzięki terminalom płatniczym, które pozwalają na dokonanie płatności kartą wyposażoną w chip (EMV Chip & PIN), pasek magnetyczny lub moduł NFC do płatności zbliżeniowych.

Płatność Blikiem

Blik umożliwia płatności za zakupy i usługi, przyjmowanie płatności na terminalu i przelewy na telefon za pomocą jednorazowych 6-cyfrowych kodów generowanych w aplikacji bankowej użytkownika przez system PSP na żądanie banku.

Płatność zbliżeniowa

Płatności zbliżeniowe urządzeniami mobilnymi, np. smartfonem czy smartwatchem, to szybki i wygodny sposób płacenia za produkty i usługi. Do dokonania transakcji potrzebna jest aplikacja, np. Google Pay, Apple Pay, i urządzenie wyposażone w moduł NFC.

Doładowania

Doładowanie telefonu jest możliwe przez zasilenie konta karty prepaid za pomocą terminalu płatniczego. Doładowanie jest możliwe online (TopUp) przez wpisanie numeru telefonu na terminalu lub offline (eVoucher) za pomocą unikalnej kombinacji znaków wydrukowanej na terminalu.

Karty podarunkowe

Karty podarunkowe w formie elektronicznej są połączeniem bonu towarowego i karty bankowej. Są wyposażone w pasek magnetyczny, na którym zapisywane są dane indentyfikacyjne. Kartą na konkretną kwotę konsument może zapłacić za zakupy w punkcie danej sieci handlowej.

Płatność walutą karty (DCC)

Dynamiczne przewalutowanie transakcji (DCC) pozwala posiadaczowi karty zagranicznej na płatność za produkty i usługi oferowane na terenie Polski w walucie, w której karta została wydana. Przeliczenie oferowane jest w czasie rzeczywistym transakcji po kursie obowiązującym danego dnia, a ostateczna kwota do zapłaty jest widoczna na terminalu płatniczym.

Wypłata pieniędzy (cashback)

Cashback to usługa umożliwiająca wypłatę gotówki z kasy sklepowej przy płatności za towary i usługi, realizowana za pomocą terminalu płatniczego. Terminale zaopatrzone w aplikację z funkcją wypłaty gotówki uzupełniają sieć bankomatów, a posiadaczom kart płatniczych pozwalają na wypłatę także małych kwot pieniędzy.

Integracja z kasami fiskalnymi

Urządzenie połączone z kasą fiskalną, które może być wykorzystywane przez sklepy korzystające z własnych rozwiązań informatycznych, jak i wykorzystujące oprogramowanie firm zewnętrznych. Transakcje z użyciem PIN Pada nie wymagają zaangażowania kasjera, a dane z kasy fiskalnej są przesyłane automatycznie.

Biura Rachunkowe, Serwis kas fiskalnych, ...

Mamy dla Ciebie ofertę współpracy

Terminale do integracji z kasami fiskalnymi:

Terminale płatnicze